kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » PCZK monitoruje sytuację w powiecie

PCZK monitoruje sytuację w powiecie

Dodano: 14.08.2015 13:00 PCZK monitoruje sytuację w powiecie
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bochni na bieżąco monitoruje sytuację na terenie powiatu bocheńskiego związaną z suszą hydrologiczną oraz wysokimi temperaturami. Mieszkańcy powiatu bocheńskiego póki co nie powinni obawiać się o to, czy wystarczy wody.

Po otrzymaniu danych z wszystkich gmin z terenu powiatu stwierdzono, że nie ma większych  utrudnień związanych z zaopatrywaniem w wodę. Jedynie w gminie Łapanów dowożona jest ona do sześciu gospodarstw domowych oraz w gminie Nowy Wiśnicz do jednego gospodarstwa. W obydwu przypadkach woda dowożona jest tylko w sytuacji, gdy jej faktycznie zaczyna brakować, po wcześniejszym uzgodnieniu z przedstawicielem gminy.

Gminy poinformowały również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, że są przygotowane na wypadek braku wody.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni Zbigniew Rachwał, poinformował że na chwilę obecną nie ma problemów z dostawą wody dla odbiorców oraz nie przewiduje się także ograniczeń, pomimo niskiego poziomu wody w rzece Rabie. Ujęcie wody pitnej na Rabie, które dostarcza większej części mieszkańców powiatu wodę funkcjonuje bez zakłóceń.

Na podstawie informacji z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informujemy, że dzisiaj prognozuje się temperaturę maksymalną od 30°C do 32°C, temperaturę minimalną w nocy od 15°C do 18°C.Natomiast w dniach 15.08 i 16.08 prognozuje się temperaturę maksymalną od 32°C do 35°C, temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

W czasie upałów dochodzi do odwodnienia, zasłabnięć, omdleń, skoków ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, bólów głowy niewiadomego pochodzenia. Pamiętajmy więc, aby w upalne dni odpowiednio nawadniać organizm, ograniczyć opalanie i przebywanie na słońcu - może to doprowadzić organizm do przegrzania, zapewnić odpowiednią opiekę dzieciom i osobom starszym, które w upał nie powinny wychodzić z domu, a jeżeli jest to niezbędne, to koniecznie z nakryciem głowy, pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci i zwierząt, nawet na chwilę w samochodzie.

Objawy przegrzania organizmy to:  ból głowy, kołatanie serca, zaburzenia widzenia, nudności, pogorszenie samopoczucia.


sk