kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » PCPR podpisał porozumienie o współpracy w ramach projektu KOOPERACJE 3D

PCPR podpisał porozumienie o współpracy w ramach projektu KOOPERACJE 3D

Dodano: 12.10.2018 10:00 PCPR podpisał porozumienie o współpracy w ramach projektu KOOPERACJE 3D
W Międzynarodowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, odbyło się uroczyste podpisanie Porozumień o Współpracy w ramach projektu „KOOPERACJE 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”. To już kolejny etap współpracy w ramach projektu, który dzięki otwartości specjalistów z zakresu pomocy społecznej przybliża nas do wypracowania w Małopolsce modelu kooperacji międzysektorowych.

Integralną część spotkania stanowiło inauguracyjne spotkanie grupy tematycznej ds. kooperacji międzysektorowych w ramach Regionalnej Platformy Współpracy działającej przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej oraz powiatowych centrów pomocy rodzinie realizujący projekt, ale także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego powyżej 20 tysięcy mieszkańców, spoza projektu.

Spotkanie to miało na celu stworzenie swoistej przestrzeni do dyskusji z udziałem specjalistów z obszaru pomocy społecznej, do którego będzie można zaprosić przedstawicieli innych sektorów, takich jak: służba zdrowia, policja czy szkolnictwo. Dzięki tak szeroko rozumianej wymianie myśli, mamy nadzieje stworzyć model wielowymiarowej współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej z przedstawicielami w/w jednostek, tak aby spojrzeć kompleksowo na pomoc osobie/rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu możliwe będzie zapewnienie szybszej i efektywniejszej pomocy. Współpraca międzysektorowa stwarza także możliwość wzajemnego wsparcia między przedstawicielami różnych instytucji, a także obopólnej wymiany i połączenia wiedzy i doświadczeń. Głęboko wierzymy, iż takie podejście pomoże wzbogacić dostępne już metody i narzędzia pracy, a dzięki temu pozwoli na sprawniejsze załatwianie spraw. Wszyscy mamy wspólny cel: pomoc osobie/rodzinie w określonej sytuacji. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko kooperować!

 

sk