kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Partnerstwo w dialogu z Saarlouis

Partnerstwo w dialogu z Saarlouis

Dodano: 09.05.2016 11:00 Partnerstwo w dialogu z Saarlouis
Zakończyła się kilkudniowa wizyta Michaela Mansiona w Bochni. Jej celem było podtrzymywanie relacji partnerskich pomiędzy mieszkańcami Saarlouis i Bochni, którzy są zorganizowani w bliźniaczych stowarzyszeniach.

Gość z Saarlouis spotkał się z członkami Stowarzyszenia Partnerskiego Bochnia-Saarlouis i z kilkoma mieszkańcami Bochni, zainteresowanymi tematem dialogu i idei partnerstwa mieszkańców dwóch powiatów, które łączy porozumienie dla wzajemnego rozwoju społecznego.

Michael Mansion jest emerytowanym pracownikiem lokalnego ośrodka kultury i już podczas wcześniejszych wizyt w Bochni dał się poznać jako człowiek o dużej wrażliwości i erudyta.

Na spotkaniu w Małej Czarnej Bistro przy Parku Rodzinnym Uzbornia zagościł także Adam Faglio, artysta malarz prezentujący swe dzieła w Saarlouis. Kolejna prezentacja obrazów artysty z Nowego Wiśnicza odbędzie się w Saarlouis w lipcu, z okazji jubileuszu 200-lecia Powiatu Saarlouis. Spotkanie w Bistro zostało wzbogacone o opowieści i foto-ilustracje z malowniczego kraju Saary.

 

sk