kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pamiętajmy o SENIORACH!

Pamiętajmy o SENIORACH!

Dodano: 30.03.2020 09:00 Pamiętajmy o SENIORACH!
Zebraliśmy dla Was wszystkie akcje skierowane dla osób starszych! Zakupy, wizyta w aptece czy po prostu rozmowa min. na to wszystko mogą liczyć w tych trudnych chwilach.

1. Biedronka uruchomiła akcję CZAS NA POMAGANIE SENIOROM 65+ LINK TUTAJ w wykazie sklepów, które mogą dostarczyć zakupy, znajduje się sklep zlokalizowany przy ul. Wiśnickiej.

2. POMOCNA DŁOŃ to kolejna wyjątkowa akcja, która ma na celu pomoc osobom starszym i samotnym w zrobieniu zakupów podstawowych artykułów żywnościowych, sanitarnych i leków: WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

3. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej to kolejna instytucja, na którą mogą liczyć osoby samotne. Zachęcają do akcji ZAPUKAJ DO SĄSIADA -  WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ
Jeżeli w Twoim sąsiedztwie mieszka osoba starsza, samotna, która ma problemy ze zdrowiem i poruszaniem się: zapukaj, zadzwoń do sąsiada! Zapytaj czy możesz mu jakoś pomóc? Zapytaj czy nie jest chory i nie wymaga pomocy lekarza? Jeżeli możesz, zrób mu zakupy przy okazji kupowania dla siebie…

4. Restauracja Orientalna Trawa Cytrynowa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bochni będą gotować dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Bochni całkowicie za darmo (na początek 2-3 razy w tygodniu).
Przygotowywane przez nich dania będą odbiegały od ich specjałów, dlatego jeżeli ktoś miałby niewykorzystane zapasy jedzenia w domu to przed restauracją został umieszczony karton do którego będzie można dobrowolnie wrzucać produkty. Szukają również wolontariuszy, którzy pomogliby rozwozić przygotowane dania. Osoby zainteresowane pomocą mogą kontaktować się pod numerem telefonu 14 670 99 95.

5. Wojewoda Małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji. Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00.

6. Miasto Kraków i Uniwersytet Jagielloński natomiast zachęcają do skorzystania z możliwości codziennej, wspierającej rozmowy telefonicznej w ramach inicjatywy „TelefonUJ do Seniora”. Jak wziąć udział w akcji? Jeśli jesteś starszą osobą i masz ochotę na taką rozmowę, podaj swoje imię i numer telefonu – możesz zadzwonić lub napisać wiadomość sms na numer: 797 905 860.

sk