kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarty Szlak Architektury Drewnianej - również w Powiecie Bocheńskim

Otwarty Szlak Architektury Drewnianej - również w Powiecie Bocheńskim

Dodano: 27.05.2009 11:00 Otwarty Szlak Architektury Drewnianej - również w Powiecie Bocheńskim


Na terenie Małopolski od maja do końca września zostało udostępnionych 56 sakralnych obiektów drewnianych znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej. Obiekty te otwarte są trzy dni w tygodniu przez cztery godziny dziennie. Otwarte obiekty można zwiedzać na 6 trasach - krakowskiej, limanowskiej, podhalańskiej, tarnowskiej, wadowickiej i gorlicko - nowosądeckiej.

W tym czasie zobaczyć można wnętrza, na co dzień zamknięte lub otwierane tylko na nabożeństwa. Można także wpisać się do księgi pamiątkowej i zapytać osobę udostępniającą o ciekawostki związane z zabytkiem. W powiecie bocheńskim zostaną otwarte cztery kościoły na trasie tarnowskiej: św. Ducha w Chronowie, św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, Narodzenia NMP w Rajbrocie, Wszystkich Świętych w Sobolowie znajdujące się oraz jeden kościół na trasie limanowskiej św. Bartłomieja Apostoła w Łapanowie .

Projekt "Otwarty Szlak Architektury Drewnianej" realizowany jest przez Małopolską Organizację Turystyczną na zlecenie Województwa Małopolskiego, sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Trasa Tarnowska
Czwartek 12.00 - 16.00
Piątek 12.00 - 16.00
Sobota 10.00 - 14.00

1. Kościół pw. św. Ducha w Chronowie
2. Kościół pw. św. Urszuli z Towarzyszkami w Gosprzydowej
3. Kościół pw. Nawiedzenia NMP w Iwkowej
4. Kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej
5. Kościół pw. Narodzenia NMP w Rajbrocie
6. Kościół pw. św. Stanisława Biskupa w Skrzyszowie
7. Kościół pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie
8. Kościół Matki Bożej Szkaplerznej "Na Burku" w Tarnowie
9. Kościół Trójcy Przenajświętszej "Na Terlikówce" w Tarnowie
10. Kościół pw. św. Mikołaja Biskupa w Tymowej
11. Kościół pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie

Trasa Krakowska
Piątek 12.00 - 16.00
Sobota 10.00 - 14.00
Niedziela 12.00 - 16.00

1. Kościół pw. św. Bartłomieja w Krakowie Mogile
2. Kościół pw. Nawiedzenia NMP w Paczółtowicach
3. Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Racławicach
4. Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Więcławicach
5. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Woli Radziszowskiej


Trasa Wadowicka
Piątek 12.00 - 16.00
Sobota 10.00 - 14.00
Niedziela 12.00 - 16.00

1. Kościół pw. św. Erazma w Barwałdzie
2. Kościół pw. św. Mikołaja w Polance Wielkiej
3. Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mętkowie
4. Kościół pw. św. Andrzeja w Osieku
5. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Woźnikach


Trasa Limanowska

Piątek 12.00 - 16.00
Sobota 10.00 - 14.00
Niedziela 12.00 - 16.00

1. Kościół pw. św. św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów w Dobrej
2. Kościół pw. Narodzenia NMP w Jodłowniku
3. Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej
4. Kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Łapanowie
5. Kościół pw. św. Antoniego Pustelnika w Męcinie

Trasa Podhalańska

Czwartek 14.00 - 18.00
Piątek 14.00 - 18.00
Sobota 10.00 - 14.00

1. Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej
2. Kościół pw. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim
3. Kościół pw. św. Marcina w Grywałdzie
4. Kościół pw. św. Sebastiana i Matki Bożej Różańcowej w Jurgowie
5. Kościół pw. Świętej Trójcy i św. Antoniego w Łopusznej
6. Kościół cmentarny pw. św. Anny w Nowym Targu

Trasa Nowy Sącz - Gorlice
Piątek 12.00 - 16.00
Sobota 10.00 - 14.00
Niedziela 12.00 - 16.00

1. Cerkiew pw. św. św. Kosmy i Damiana w Bartnem
2. Cerkiew pw. Opieki Matki Boskiej w Bielance
3. Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej
4. Cerkiew św. Dymitra w Binczarowej
5. Cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra w Bodakach
6. Kościół pw. Matki Bożej Wniebowziętej w Brunarach
7. Cerkiew pw. św. Dymitra w Czarnej
8. Cerkiew pw. św. Łukasza Apostoła w Kunkowej
9. Cerkiew św. Praskewi w Kwiatoniu
10. Cerkiew pw. św. Łukasza w Leszczynach
11. Cerkiew pw. Narodzenia NMP w Łosiu
12. Cerkiew św. Praskewi w Nowicy
13. Cerkiew p.w. Opieki Bogarodzicy w Owczarach
14. Cerkiew św. Jakuba Młodego w Powroźniku
15. Kościół pw. Wszystkich Świętych w Ptaszkowej
16. Cerkiew św. Michała Archanioła w Ropicy Górnej
17. Kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej
18. Cerkiew św. Kosmy i Damiana w Skwirtnem
19. Cerkiew św. Dymitra w Szczawniku
20. Cerkiew św. Praskewi w Uściu Gorlickim
21. Cerkiew św. Kosmy i Damiana w Wojkowej
22. Cerkiew św. Michała Archanioła w Wysowej
23. Cerkiew pw. Opieki Najświętszej Marii Panny w Zdyni
24. Cerkiew św. Dymitra w Złockiem