kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarto most w Zawadzie

Otwarto most w Zawadzie

Dodano: 17.01.2014 10:00 Otwarto most w Zawadzie
Sprzyjając aura towarzyszyła otwarciu mostu w Zawadzie. Wśród przybyłych gości byli radni powiatowi jak również przedstawiciele policji, straży i wykonawcy. Zabrakło jedynie przedstawicieli samorządu gminnego.

Milion złotych pochłonęła przebudowa mostu w Zawadzie. Stara, drewniana kładka została rozebrana, a w jej miejsce powstała nowa konstrukcja. Oprócz nowego mostu przebudowana i poszerzona została droga wraz z poboczami. Przebudowane i umocnione zostały również potoki Zawadka i Pogwizdowianka. Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Z roku na rok stan mostów na terenie powiatu bocheńskiego polepsza się, od 2007 roku odbudowaliśmy bądź wyremontowaliśmy 24 obiekty. W latach 2008-2009 było to aż 14 mostów. Warto przypomnieć, że w 2011 roku zrealizowaliśmy dwie duże inwestycje mostowe– most w Kamionnej i Żegocinie- most w Kamionnej został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2011. W 2012 odbudowano kolejne cztery mosty w Lipnicy Górnej, Bogucicach, Kobylcu i Bytomsku. W 2013 roku oprócz mostu w Zawadzie odbudowano także most w Królówce.

Powiat Bocheński od 2007 roku na odbudowę mostów wydał przeszło 23,2 miliona złotych.

 

sk