kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarto most w Lipnicy Górnej

Otwarto most w Lipnicy Górnej

Dodano: 07.05.2013 13:00 Otwarto most w Lipnicy Górnej
W poniedziałek uroczyście otwarto most w Lipnicy Górnej. Wśród przybyłych gości nie zabrakło radnych powiatowych, przedstawicieli samorządu gminnego, jak również przedstawicieli policji, straży i wykonawcy.

 

 

Starosta Jacek Pająk dziękował za przychylność i pomoc przy realizacji inwestycji, natomiast wójt Tomasz Gromala mówił jak ważna jest ta inwestycja  nie tylko dla mieszkańców Lipnicy Górnej ale również całej Gminy. W imieniu mieszkańców podziękowania złożył Sołtys Leszek Fasuga.

 

Budowa mostu rozpoczęła się w lipcu 2012 r. i pochłonęła prawie 600 tysięcy złotych.

Zakres robót obejmował rozbiórkę istniejącego mostu wraz z przyczółkami i budowę nowego obiektu. Umocnione zostało koryto potoku na długości 15 m powyżej i 10 m poniżej mostu. Drogi dojazdowe zyskały nową nawierzchnię. Powstał także jednostronny chodnik.

Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanym środkom pochodzącym z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz z budżetu powiatu bocheńskiego.

 

Z roku na rok stan mostów na terenie powiatu bocheńskiego polepsza się, od 2007 roku odbudowaliśmy bądź wyremontowaliśmy 22 obiekty. W latach 2008-2009 było to aż 14 mostów. Warto przypomnieć, że w 2011 roku zrealizowaliśmy dwie duże inwestycje mostowe – most w Kamionnej i Żegocinie - które pochłonęły prawie 7 milionów złotych, a most w Kamionnej został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2011. W 2012 roku oprócz mostu w Lipnicy Górnej powstał most w Bogucicach, Kobylcu i Bytomsku.

 

 

 

sw