kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarto most w Kamionnej

Otwarto most w Kamionnej

Dodano: 10.05.2011 09:00 Otwarto most w Kamionnej
Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień już bliżej jest niż dalej Ty o tym wiesz …. Słowa tej piosenki towarzyszyły niecodziennemu wydarzeniu , które odbyło się wczoraj w Kamionnej.

 

Po 40 latach  przecięto wstęgę na moście w Kamionnej oddając tym samym most łączący dwa powiaty bocheński i limanowski.  Licznie zgromadzeni goście, wśród których, nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców i lokalnych przedsiębiorców byli pod dużym wrażeniem 135 metrowego obiektu.

Most połączył nie tylko dwa powiaty ale również samorządy, jednak  najważniejsze jest to, że dzięki tej inwestycji  wszystkie osoby korzystające z mostu, mogą bezpiecznie pokonywać tą trasę,  gdyż dobrze pamiętamy jak ta droga wyglądała przed remontem – mówi starosta bocheńskie Jacek Pająk

 

Historia mostu sięga 1971 roku, gdzie wykonano jedynie konstrukcję główną z filarów. W ubiegłym roku Powiat Bocheński otrzymał ponad 2 mln 700 tys. złotych dofinansowania w ramach podziału środków na usuwanie skutków powodzi. Dzięki otrzymanej promesie powstał nowy pięcioprzęsłowy most liczący 135 metrów wraz z dojazdami. Całość inwestycji to kwota 3,5 miliona złotych.

Galeria zdjęć tutaj

 

sw