kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarto most w Bogucicach

Otwarto most w Bogucicach

Dodano: 10.01.2013 10:00 Otwarto most w Bogucicach
Zimowa aura i przyjazna atmosfera towarzyszyła otwarciu mostu w Bogucicach. Wśród przybyłych gości nie zabrakło radnych powiatowych, przedstawicieli samorządu gminnego, jak również przedstawicieli policji, straży i wykonawcy.

W imieniu rad sołeckich głos zabrała Pani Eugenia Ignacyk Radna Powiatu Bocheńskiego, dziękując za inwestycję, podziękowania złożył również w imieniu mieszkańców Radny Gminny Zbigniew Bachmiński oraz Franciszek Trzaska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogucicach.

Budowa mostu rozpoczęła się w lipcu 2012 r. i pochłonęła prawie 700 tysięcy złotych. Drewnianą konstrukcję zastąpił betonowy most, wzmocnieniu i poszerzeniu uległa nawierzchnia drogowa do dwóch normatywnych pasów ruchu, przebudowano dojazdy do mostu, jak również powstał nowy chodnik. Zabezpieczono skarpy oraz dno cieku wodnego znajdującego się pod obiektem.

Istniejący obiekt powstał wiele lat temu, dlatego modernizacja przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz podniosła komfort jazdy.Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanym środkom pochodzącym z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Przypomnijmy:

Z roku na rok stan mostów na terenie powiatu bocheńskiego polepsza się, od 2007 roku odbudowaliśmy bądź wyremontowaliśmy 22 obiekty. W latach 2008-2009 było to aż 14 mostów. Warto przypomnieć, że w 2011 roku zrealizowaliśmy dwie duże inwestycje mostowe– most w Kamionnej i Żegocinie- które pochłonęły prawie 7 milionów złotych, a most w Kamionnej został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2011. W 2012 roku oprócz mostu w Bogucicach powstał most w Kobylcu, Lipnicy Górnej i Bytomsku.

 

sw