kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarto Dom Dziennego pobytu Senior Wigor

Otwarto Dom Dziennego pobytu Senior Wigor

Dodano: 22.01.2016 11:00 Otwarto Dom Dziennego pobytu Senior Wigor
„ Ka­wałek nieba jest w każdym uśmiechu, w każdym życzli­wym słowie i przy­jaz­nym geście. W każdym po­moc­nym czynie. Ka­wałek ra­ju jest w każdym sercu, które sta­nowi zba­wien­ny port dla nieszczęśliwego.” Ten cytat towarzyszył wczorajszej uroczystości otwarcia Dziennego Domu Opieki Senior-Wigor w Bochni.

W otwarciu wzięła udział Poseł Józefa Szczurek-Żelazko, Wojewoda Józef Gawron, starosta Ludwik Węgrzyn, przedstawiciel posła Władysława Kosiniaka-Kamysza, ks. Proboszcz Wojciech Gałda, burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Bocheńskiego, wicestarosta, członkowie Zarządu Powiatu, dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych, a także najważniejsi goście czyli seniorzy – uczestnicy placówki. 


Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu placówki oraz powitaniu gości,  głos zabrał starosta, który rozpoczął swoje wystąpienie od złożenia życzeń wszystkim babciom i dziadkom, zaznaczając, że nieprzypadkowo ten Dom otwierany jest właśnie 21 stycznia - w dzień babci. Poruszył również  temat samotności :

Co dla seniorów jest rzeczą najgorszą –alienacja-samotność w domu, środowisku, samotność której fundamentem są różne przyczyny. Dlatego właśnie powstał ten dom aby przeciwdziałać samotność i izolacji - mówił Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.


Zarówno Wojewoda Gawron jak i Poseł Szczurek – Żelazko gratulowali otwarcia placówki,  zwracając uwagę na dużą potrzebę funkcjonowania tego typu instytucji, zapewniając tym samym o wsparciu  Powiatu Bocheńskiego w dalszym podejmowaniu działań w  tym zakresie.

Janina Kulińska Pietrzyk pięknym wierszem swojego autorstwa w imieniu seniorów podziękowała za możliwości jakie daje ta placówka.


Wydarzenie uświetnił występ chóru Złota Jesień. Artyści pod przewodnictwem Pani Marii Korody - Chrzan  wykonali krótki koncert, który bardzo przypadł do gustu wszystkim gościom.  Po oficjalnej części spotkania seniorzy wraz z przybyłymi gośćmi zwiedzili obiekt, w którym znajduje się m.in. sala do zajęć plastycznych, muzykoterapii, sala ćwiczeń ruchowych, rehabilitacji, kuchnia z jadalnią, czy pokoje do relaksu.

Dzienny Dom  „Senior – Wigor” to miejsce, w którym osoby powyżej 60 roku życia z Powiatu Bochenskiego będą mogły wspólnie spędzać czas i korzystać z zajęć aktywizujących. Realizowane działania mają na celu poprawę funkcjonowania uczestników poprzez różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne.

 

kkh/sk