kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarcie sali sportowej w Łapanowie

Otwarcie sali sportowej w Łapanowie

Dodano: 24.09.2013 10:00 Otwarcie sali sportowej w Łapanowie
W dniu 23.września 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali sportowej w Łapanowie realizowanej w ramach projektu pn. „Modernizacja budynku szkoły ZS im. Jana Pawła II w Łapanowie wraz z budową sali gimnastycznej”.

Nowoczesna sala gimnastyczna składa się z jednokondygnacyjnego budynku podstawowego sali sportowej oraz dwukondygnacyjnego budynku zaplecza socjalnego, technicznego, mieszczącego w poziomie przyziemia podwójne zaplecze szatniowo-sanitarne dla użytkowników sali, pokój trenerów, zaplecze sanitarne dla widzów, magazyn sprzętu gimnastycznego oraz pomieszczenie porządkowe.  Sala została wybudowana z zastosowaniem innowacyjnych technologii, mających na celu zminimalizowanie kosztów eksploatacji obiektu.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele rządu Pani Elżbieta Achinger i Pan Jan Ziobro, Radni Powiatowi, Radni Gminy Łapanów, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, policji i inspekcji, dyrektorzy szkół.

Uroczystości przyświecało motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, które brzmi: „W życiu ważny jest nie tylko triumf, lecz walka; rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój” .

Otwarcie sali rozpoczęło się przecięciem wstęgi oraz poświęceniem budynku. Dalsza część uroczystości odbyła się wewnątrz sali gdzie został odśpiewany hymn i powitano przybyłych gości. Następnie głos zabrał Starosta Jacek Pająk, który przekazał na ręce Pani Marii Plewy Dyrektor Zespołu Szkół w Łapanowie symboliczny klucz do budynku sali sportowej. Kolejno pokrótce przedstawił prace wykonane w ramach realizacji projektu. Podkreślił, że wybudowana sala pozwoli poszerzyć różne umiejętności, rozwijać zainteresowania dzieci, młodzieży czy dorosłych nie tylko z naszego powiatu ale i z powiatów ościennych.

Kolejno Pani Dyrektor Maria Plewa wraz z przedstawicielem Rady Rodziców i przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego złożyli podziękowania Panu Staroście za realizację budowy sali.

Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy gratulowali władzom samorządowym podjęcia słusznej decyzji o budowie tego obiektu.

Po przemówieniach Starosta Jacek Pająk podziękował tym którzy w szczególny sposób przyczynili się do powstania hali i wręczył pamiątkowe grawery.

Po części oficjalnej uroczystości odbyło się sportowe otwarcie – wrzuty do kosza.

Na koniec odbył się krótki koncert saksofonisty Pana Dariusza Rybki.

Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.