kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Otwarcie pracowni komputerowej w ZS nr 1

Otwarcie pracowni komputerowej w ZS nr 1

Dodano: 26.04.2012 14:00 Otwarcie pracowni komputerowej w ZS nr 1
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Starosta Bocheński Jacek Pająk oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego ds. Kształcenia Zawodowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie Dariusz Styrna uroczyście otworzyli nową pracownię komputerową w Zespole Szkół nr 1 w Bochni.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Pracownia składa się z 31 nowoczesnych komputerów. Dzięki nim uczniowie będą mogli pracować na nowoczesnym oprogramowaniu n.im. do projektowania.

„Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” to projekt systemowy realizowany przez Urząd Marszałkowski w Krakowie w partnerstwie z powiatem bocheńskim w latach 2010 – 2014. Zakłada on poprawę jakości nauczania w szkołach zawodowych poprzez kursy zawodowe z kilku branż, zajęcia wzmacniające kompetencje kluczowe, doradztwo zawodowe i staże-wizyty zawodoznawcze. Koszty projektu w powiecie bocheńskim w większości pokryte zostaną z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa (łącznie blisko 3 mln złotych). Wkład własny powiatu bocheńskiego to niespełna 430 tys. złotych. Czas trwania projektu to lata 2010-2014.

Dzięki wykorzystaniu środków unijnych podnosimy jakość nauczania i zapewniamy nowoczesne warunki kształcenia. Jestem przekonany, że będzie to miało wymierne efekty Jeszcze jakiś czas temu niejedna szkoła mogła tylko pomarzyć o odpowiednio wyposażonej pracowni informatycznej, a komputery, którymi dysponowała były stare i często nie nadawały się do użytku.  Obecnie placówki te otrzymały szansę na rozwinięcie zaplecza technologicznego – mówi Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Dzięki tej dotacji unijnej doposażone zostały już inne szkoły zawodowe z Bocheńszczyzny. Do chwili obecnej oddano do pracownię gastronomiczne (ZS nr 3 w Bochni, ZS w Dąbrowicy, SOSW w Bochni), pracownie mechaniczną (ZS w Łapanowie) oraz klaso – pracownie językową ZS w Dąbrowicy.

Roman Ciepiela otwierając pracownię podkreślił jak duże wyzwania stoją przed kształceniem zawodowym w Polsce. Stwierdził też, że Województwo Małopolskie skoncentrowało swoje działania na podniesieniu jego jakości w całym województwie poprzez realizację projektu partnerskiego o zasięgu regionalnym  we współpracy z wszystkimi powiatami z Małopolski, gminami prowadzącymi szkoły zawodowe oraz podmiotami niepublicznymi wyłonionymi na drodze konkursu.