kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dodano: 05.06.2015 10:00 Ogólnopolski Głos Profilaktyki
W dniu 1 czerwca b.r. policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni spotkali się z dziećmi i młodzieżą w ramach programu „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Spotkanie to miało miejsce na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach. W realizację tego szczytnego przedsięwzięcia aktywnie włączył się również Urząd Gminy Drwinia.

Już od samego rana najmłodsi uczestnicy pikniku, tj. przedszkolaki z Mikluszowic oraz Łazów (gm. Rzezawa) spotkali się z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Na terenie Miasteczka Komunikacyjnego policjanci zaprezentowali radiowóz oraz jego wyposażenie, omówili podstawowe zasady ruchu drogowego, a także przekazali dzieciom jak w praktyce zastosować zdobytą wiedzę. Dzieci mniejsze uczyły się zasad poruszania po drodze jako piesi, natomiast w tym samym czasie po uliczkach miasteczka jeździły dzieci starsze na rowerkach pod okiem swoich rodziców. Rodzice i wychowawcy mieli za zadanie wyrobić u nich właściwe zachowanie na drodze oraz zwracać uwagę na sygnalizację świetlną, znaki poziome i pionowe.

Gimnazjaliści również uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z policjantem Zespołu ds. Nieletnich poświęconemu cyberprzemocy, ponadto mogli zapoznać się z wszystkimi aspektami związanymi z odpowiedzialnością prawną.

W kolejnej części pikniku, na świetlicy szkolnej dzieci i młodzież mogły wziąć udział
w konkursie plastycznym, który poświęcony był przeciwdziałaniu uzależnieniom oraz promocji zdrowia. W spotkaniu tym czynny udział wzięli członkowie Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini. Po konkursie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.

Kolejną atrakcją pikniku był konkurs  sprawnościowy – „Rowerowy tor przeszkód”, który odbył się na Miasteczku Komunikacyjnym. Ponadto gimnazjaliści będący członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Dziewinie przygotowali pokaz sprzętu pożarniczego, jego zastosowanie oraz zabawiali przedszkolaków i  dzieci wykorzystując zbudowany przez strażaków tor przeszkód.

 

inf.pras/kh