kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Odznaczeni medalem od Prezydenta RP

Odznaczeni medalem od Prezydenta RP

Dodano: 29.11.2016 08:00 Odznaczeni medalem od Prezydenta RP
Józef Gawron wicewojewoda małopolski wręczył pracownikom Starostwa Powiatowego w Bochni odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Na wniosek starosty Ludwika Węgrzyna czterech pracowników Starostwa Powiatowego w Bochni otrzymało medale za długoletnią służbę. Medal ten jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Medalami za Długoletnią Służbę nagrodzone zostały osoby, których praca przyczyniła się do rozwoju Powiatu Bocheńskiego.

Złotym Medalem za długoletnią służbę odznaczono Teresę Koczanowską i Marię Kowalczyk.

Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczono Bogumiłę Pagacz- Mucha i Grzegorza Sieczkę.

Starosta dziękował pracownikom za sumienną i rzetelną pracę, poczucie zaangażowania oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.

***

Medal „Za długoletnią służbę” to polskie odznaczenie cywilne z okresu II Rzeczypospolitej, nadawane za pracę w służbie państwowej przez Prezydenta RP. Ustanowiony w 1938 r., a przywrócony do systemu odznaczeń państwowych w Polsce w 2007 roku, nadawany jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

 

sk