kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Odwierty geologiczne w Sobolowie i Ujeździe

Odwierty geologiczne w Sobolowie i Ujeździe

Dodano: 28.11.2011 15:00 Odwierty w Sobolowie
Czterysta tysięcy złotych pochłonie opracowanie dokumentacji geologiczno – inżynierskich na zabezpieczenia i wykonanie stabilizacji osuwisk w ciągu dróg powiatowych w miejscowościach Ujazd, Sobolów i Rajbrot. W chwili obecnej w Sobolowie i Ujeździe prowadzone są odwierty geologiczne.

 

Prowadzone prace podzielone zostaną na dwie części, w pierwszej przygotowana zostanie szczegółowa dokumentacja opisowa zawierająca m.in. położenie geograficznego, morfologię terenu, czy też ocenę warunków geologiczno-inżynierskich wraz z wpływem prowadzonych prac na środowisko. Druga część obejmować będzie przygotowanie m.in. planu sytuacyjnego, różnego rodzaju map i właściwości wód podziemnych. Przygotowywana dokumentacja obejmować będzie także profile otworów wiertniczych i plany wyrobisk. Prace zakończoną się w połowie grudnia.

Wykonanie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej jest pierwszym etapem realizowanych w przyszłości inwestycji, które właściwie zabezpieczą odcinki dróg powiatowych  zniszczonych w 2010 roku podczas intensywnych opadów atmosferycznych i powodzi.


Na realizację prac Powiat Bocheński otrzymał z MSWiA 300 tysięcy złotych dofinansowania, w ramach programu „Osłona Przeciwosuwiskowa”, pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Bocheńskiego.

 

sw