kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Odebrali europejskie certyfikaty

Odebrali europejskie certyfikaty

Dodano: 21.12.2009 00:00 Odebrali europejskie certyfikaty
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 odebrali europejskie certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w unijnym projekcie Leonardo da Vinci „Praktyka CNC uczniów ZS Nr 1 w Bochni w TGBBZ Dillingen”.

Cały projekt, który realizowany był w Zespole Szkół nr 1 od 2008 roku pozyskał dotację Komisji Europejskiej w kwocie 95 196 euro. Pierwsza część projektu, w której uczestniczyło 20 uczniów odbyła się końcem września 2008 r. Przez dwa tygodnie praktyk osoby na stażu uczyły się programowania i obsługi tokarek CNC. Druga grupa realizowała praktyki w październiku br. Wrócili ze stażu wzbogaceni w nowe umiejętności, wiedzę, poprawili znajomość języka, poznali historię i kulturę niemiecką, a także zwiększyli swoją mobilność zawodową.

Uroczystemu wręczeniu, które miało miejsce w Zespole Szkoł nr 1 towarzyszyła także wystawa fotograficzna z pobytu uczniów w niemieckim powiecie Saarlouis, podsumowano także dotychczasową współpracę zagraniczną szkoły z partnerami niemieckimi w minionej dekadzie. . Jej efektem były wzajemne wizyty uczniów w kraju partnera oraz  praktyki w Steffenshagen i Dillingen. Wszystkim osobom, które odebrały certyfikaty gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Program Leonardo da Vinci to część europejskiego programu edukacyjnego. Istotą programu jest popularyzowanie uczenia się przez całe życie. Propaguje działania poprawiające jakość kształcenia zawodowego, dostosowanie ich do wymogów rynku pracy i zwiększenie mobilności zawodowej absolwentów szkół. Projekt Leonardo da Vinci „Praktyka CNC uczniów ZS Nr 1 w Bochni w TGBBZ Dillingen” opracowany został przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Bochni we współpracy z nauczycielami Technisch – gewerblischs Berufsbildungszentrum Dilingen i przeznaczony był dla uczniów klas technicznych ZS nr 1 w Bochni.