kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Oddaj książkę- w bibliotece tydzień bez kar

Oddaj książkę- w bibliotece tydzień bez kar

Dodano: 09.05.2014 13:00
Coroczną tradycją Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej jest ogłaszanie z okazji Tygodnia Bibliotek - święta czytelników, czytelnictwa i bibliotekarzy w dniach 8 - 15 maja 2014 roku i akcji „ Czas bez kar”.


Biblioteka otwiera tym samym wszystkim możliwość zwrotu przetrzymanych zbiorów bibliotecznych – książek, audiobooków, podręczników, płyt, kaset i kursów językowych czy też czasopism - bez wnoszenia regulaminowych opłat. Zachęcamy do uregulowania wszelkich zaległości bez ponoszenia jakichkolwiek finansowych konsekwencji. Gest troski o zwrócenie Bibliotece przetrzymanych materiałów będzie potwierdzeniem Państwa odpowiedzialności za nasze wspólne dobro i znakiem więzi z nami. Akcja dotyczy wszystkich działów i filii Biblioteki. Zapraszamy!

Tydzień Bibliotek organizowany jest corocznie w ramach ogólnopolskiego programu, który od 2004 roku realizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Stwarza on jeszcze jedną szansę, by przyciągnąć uwagę społeczną w stronę wartości i obowiązku troski o miejsce książki w naszym życiu oraz refleksji nad znaczeniem rozwoju polskiej kultury literackiej. To także czas refleksji nad rolą bibliotek w życiu publicznym i kulturze, nad współczesnymi zmianami form pracy z czytelnikami, nowymi kierunkami w rozwoju bibliotek i środowisk z nimi związanych - nad przyszłością. Ta cenna akcja społeczna, świętowanie Tygodnia Bibliotek, angażuje wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, instytucje związane z edukacją i nauką, wydawnictwa, media i władze lokalne. Najważniejsi są jednak – co oczywiste – czytelnicy..