kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Odblaskowy Marsz pod hasłem „Noś odblaski - świeć przykładem”

Odblaskowy Marsz pod hasłem „Noś odblaski - świeć przykładem”

Dodano: 03.11.2016 08:00 Odblaskowy Marsz pod hasłem „Noś odblaski - świeć przykładem”
Jesień to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych poruszających się po drogach bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych. Aby zminimalizować ilość potrąceń pieszych oraz rowerzystów, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikluszowicach już po raz kolejny przeszli ulicami swojej miejscowości w „Odblaskowym Marszu”. Szkoła w Mikluszowicach uczestniczy w konkursie pn. „Odblaskowa Szkoła”.

Uczniowie wyposażeni w transparenty wyruszyli z Miasteczka Ruchu Drogowego znajdującego się przy tutejszej placówce w „odblaskowy” marsz,  zachęcając napotkanych mieszkańców do noszenia odblasków i wzbudzając zaciekawienie wśród przejeżdżających kierowców, którzy zatrzymywali się i czytali transparenty z hasłami.

Odblaskowy marsz to tylko jedna z wielu akcji, jakie szkoła w Mikluszowicach przeprowadziła w ramach wspominanego konkursu. Marsz poprzedziło spotkanie z Michałem Bębenkiem wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski, który przekonywał słuchaczy jak ważna w czasie jazdy samochodem jest dobra widoczność przechodnia na drodze i jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Najmłodsi uczniowie świetlicy szkolnej  przybliżyli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w formie przedstawienia pt. „Dziecko w ruchu drogowym”.

Uczestnicy spotkania w szkole mogli również przekonać się jak wygląda otoczenie widziane przez specjalne okulary „Alkogogle” mające zwrócić uwagę niekorzystny wpływ alkoholu na postrzeganie otoczenia.

 

sk