kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Od 6 listopada będą szczepić lisy

Od 6 listopada będą szczepić lisy

Dodano: 05.11.2015 07:50 Od 6 listopada będą szczepić lisy
W Małopolsce w tym na terenie Powiatu Bocheńskiego rusza dodatkowa akcja szczepienia lisów. Między 6 a 20 listopada szczepionki zostaną rozrzucone z samolotów oraz wyłożone ręcznie, dlatego zaleca się by w tym czasie nie wypuszczać zwierząt domowych bez opieki.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się, by nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu. W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką, należy zgłosić się do najbliższego lekarza weterynarii, by poddać zwierzę obserwacji.

Przynęty ze szczepionką nie należy dotykać, podnosić ani jej rozłamywać, gdyż znajdująca się wewnątrz substancja jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bochni – tel. (14) 612 34 13.

 

sk