kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja

Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja

Dodano: 07.05.2012 14:30 Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja
3 maja w całej Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające uchwalenie historycznej Konstytucji. W bocheńskich obchodach 221 rocznicy wziął udział Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów w Bazylice św. Mikołaja pod tablicą gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Następnie pod przewodnictwem ks. Prałata Zdzisława Sadko została koncelebrowana Msza Św. w intencji Ojczyzny, Powiatu oraz Miasta.

Po zakończeniu nabożeństwa mieszkańcy przeszli na Rynek, na którym obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum Nr 2 w Bochni oraz wysłuchali okolicznych przemówień.

Starosta Bocheński Jacek Pająk w swoim wystąpieniu zaapelował o odpowiedzialne budowanie naszej Ojczyzny. Po 221 latach, kiedy obchodzimy na pięknym bocheńskim Rynku to nasze wielkie narodowe święto, widzimy, że Polska jest skazana na walkę z wieloma niebezpieczeństwami, zagrożeniami. Ale jakże inna jest dzisiaj nasza sytuacja. Nie jesteśmy otoczeni przez wrogów ze wszystkich naszych granic, lecz funkcjonujemy w trwałej, poważnej i poważanej wspólnocie międzynarodowej, nie tracąc przecież naszej narodowej świadomości – powiedział Jacek Pająk Starosta Bocheński.