kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Obchody Jubileuszu 750-lecia Trzciany

Obchody Jubileuszu 750-lecia Trzciany

Dodano: 09.07.2012 12:30 Obchody Jubileuszu 750-lecia Trzciany
Jacek Pająk starosta bocheński wziął udział w obchodach 750-lecia Trzciany. W uroczystościach udział wzięli również księża, samorządowcy i licznie zebrani mieszkańcy. Obchody jubileuszowe składały się z dwóch elementów: Jubileuszowego Odpustu oraz Święta Gminy Trzciana.

Msza Odpustowa została odprawiona pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Po zakończeniu nabożeństwa Jacek Pająk starosta bocheński złożył księdzu Władysławowi Midurze, proboszczowi Parafii p.w. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie oraz wszystkim Parafianom gratulacje z okazji Jubileuszu:

- Z okazji obchodów Jubileuszu 750-lecia Parafii w Trzcianie, pragnę wyrazić wdzięczność za Waszą aktywną postawę oraz pogratulować Wspólnoty Parafialnej, która tworzy zdrową podstawę do budowy tego gmachu publicznego jakim jest Parafia i Powiat. Chciałbym również złożyć życzenia wielu sukcesów w realizacji zamierzonych celów i dalszej posłudze duszpasterskiej – powiedział Jacek Pająk starosta bocheński.

Część artystyczna odbyła się na placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie. Występom lokalnych zespołów muzycznych towarzyszyło wiele atrakcji. Główną gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki.  Podczas obchodów Święta Gminy Trzciana Starosta Bocheński złożył Józefowi Nowakowi, wójtowi Gminy Trzciana gratulacje.

- W związku z obchodami 750-lecia Trzciany pragnę pogratulować dotychczasowych osiągnięć i sukcesów w pracy na rzecz społeczności lokalnej oraz złożyć życzenia dalszego rozwoju i budowy społeczeństwa obywatelskiego – podkreślił Jacek Pająk starosta bocheński.

Przypomnijmy, że początki Parafii i miejscowości Trzciana sięgają 1262 r, czyli daty założenia w Libichowej (dziś przysiółek Trzciany) Klasztoru Kanoników Regularnych od Pokuty.