kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Obchody Dnia Papieskiego

Obchody Dnia Papieskiego

Dodano: 23.10.2011 23:00 Obchody Dnia Papieskiego
Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Parafia św. Mikołaja Biskupa w Bochni przy wsparciu m.in. Starostwa Powiatowego w Bochni zorganizowali uroczyste obchody Dnia Papieskiego.

     Uroczystości rozpoczęły się powitaniem zebranych przez Przewodnicząca Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Bochni –Halinę Mucha.


     Następnie montaż słowno-muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu zaprezentowali uczniowie z I LO im. Kazimierza Wielkiego w Bochni.
     W dalszej części sesji wykład poświęcony nauczaniu Jana Pawła II wygłosili: ks. Marcin Godawa z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i ks. Dr Stanisław Pyszka SJ z Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum”.


     Po zakończeniu obchodów w Oratorium św. Kingi, zebrani udali się pod pomnik Jana Pawła II gdzie zostały złożone kwiaty. Władze powiatowe reprezentował wicestarosta Tomasz Całka.


     Podczas uroczystości Wiceprzewodniczący Rady Głównej "Civitas Christiana" Karol Irmler wręczył Brązową Odznakę Honorową  Katolickiego Stowarzyszenia Pani Halinie Mucha w dowód uznania zasług w budowaniu „Civitas Christiana”.

 
     Przewodniczącej z okazji otrzymania tak zacnego wyróżnienia, gratulacje w imieniu Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka i własnym, złożył wicestarosta Tomasz Całka.