kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Obchody 100-lecia służb sanitarnych w polsce

Obchody 100-lecia służb sanitarnych w polsce

Dodano: 18.10.2019 08:00 Obchody 100-lecia służb sanitarnych w polsce
Z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych i 65-lecia powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dniu 11 października 2019 r. na Zamku w Nowym Wiśniczu odbyła się konferencja „Bądźmy zdrowi - 100 lat służb sanitarnych”.

W wydarzeniu uczestniczył Pan Jarosław Foremny Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który wręczył pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni okolicznościowe medale. Ponadto spotkanie uświetnił Pan Adam Korta Starosta Bocheński, wręczając pracownikom naszej Stacji statuetki za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Natomiast Pani Halina Bielec Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni wygłosiła okolicznościowy wykład na temat historii Inspekcji Sanitarnej w powiecie bocheńskim.

Konferencja stała się doskonałą okazją do przypomnienia historii służb sanitarnych w Polsce, a także w naszym powiecie oraz podkreślenia ich znaczącej roli w działalności na rzecz ochrony zdrowia społeczeństwa zarówno w przeszłości, jak i w obecnych czasach. Wydarzenie obfitowało również w wiele interesujących wykładów wygłoszonych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, które w znacznym stopniu przyczyniły się do poszerzenia wiadomości z dziedziny zdrowia publicznego wśród zebranych uczestników.