kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » O planach drogowych i poradach prawnych na Konwencie Starosty Burmistrzów i Wójtów

O planach drogowych i poradach prawnych na Konwencie Starosty Burmistrzów i Wójtów

Dodano: 02.10.2015 14:00 O planach drogowych i poradach prawnych na Konwencie Starosty Burmistrzów i Wójtów
Przygotowanie i przedstawienie projektu wniosku dotyczącego remontu dróg w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” był jednym z głównych tematów poruszanych w trakcie Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójtów z terenu Powiatu Bocheńskiego.

Omówiono również zmiany przepisów dotyczących publicznego transportu drogowego oraz założenia do zorganizowania nieodpłatnych porad prawnych dla mieszkańców powiatu bocheńskiego.

W przyszłym roku planujemy złożyć dwa wnioski na modernizację infrastruktury drogowej i na naradzie przedstawiliśmy samorządowcom propozycję współpracy –  wyjaśnia Ludwik Węgrzyn.

Kolejnym ważnym tematem były darmowe porady prawne. Zgodnie z rozporządzeniem ministra sprawiedliwości od stycznia 2016 roku na terenie całego kraju, będzie udzielana nieodpłatna pomoc prawna. Na terenie naszego powiatu będą zlokalizowane 4 punkty, na pewno dwa w mieście Bochni i jeden w Gminie Drwinia. W trakcie ustalania jest jeden punkt. Dzięki temu mieszkańcy powiatu bocheńskiego, będą mogli skonsultować się z adwokatem lub radcą prawnym - kontynuuje starosta.

 

sk