kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowy sprzęt dla strażaków ochotników

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników

Dodano: 09.07.2010 10:00 Nowy sprzęt dla strażaków ochotników
Specjalistyczny sprzęt pożarniczy został uroczyście przekazany wczoraj dla 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Bocheńskiego. Na ten cel Rada Powiatu w Bochni zabezpieczyła kwotę 69 tys. złotych.

Podobnie jak w roku poprzednim wsparcie to jest efektem spotkań z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu Powiatu. Po wizytach powstał preliminarz zapotrzebowania, który następnie został zaopiniowany przez Komendanta PPSP - mówi starosta bocheński Jacek Pająk. Ten sprzęt to czasami rzeczy bardzo podstawowe, ale jak pokazały ostatnie wydarzenia z powodzi często niezbędne, aby uczestniczyć w akcji i ratować życie ludzkie - dodaje.

W tym roku z dotacji skorzystały jednostki ze Stanisławic, Baczkowa, Królówki, Wiśnicza Małego, Rozdziela, Krzeczowa, Lipnicy Górnej, Kierlikówki, Leszczyny, Mikluszowic, Dziewina oraz Zbydniowa.

W ubiegłym roku z doposażenia skorzystało trzynaście jednostek z terenu Powiatu Bocheńskiego, jednostki OSP otrzymały sprzęt pożarniczy oraz umundurowanie na łączną kwotę 63 tys. złotych.