kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowy most w Żegocinie

Nowy most w Żegocinie

Dodano: 30.12.2011 09:00 Nowy most w Żegocinie
Zakończyła się budowa nowego mostu w Żegocinie. Inwestycja zrealizowana została w imponującym tempie 6 miesięcy.

 

Budowa nowego mostu w Żegocinie była niezbędna ze względu na jego fatalny stan techniczny. Bez naprawy zapewne wkrótce musiałyby zostać zamknięty - a to dla mieszkańców oznaczałoby konieczność korzystania z wielokilometrowych objazdów – zaznacza starosta bocheński Jacek Pająk

Zakres prac obejmował rozbiórkę istniejącego oraz budowę nowego mostu, przebudowę drogi,  dojazdów , rowu melioracyjnego, umocnienie brzegu potoku Saneckiego oraz regulację wysokościową studzienek teletechnicznych i kanalizacyjnych. Długość mostu to 21 metrów , szerokość jezdni wynosi 6 metrów i 2 metry chodnika.

Most w Żegocinie to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców, przede wszystkim jest to skrót na sądeczczyznę, ale również jest to droga dojazdowa do szkoły.  Wraz z nowym mostem zmieni się również nośność, stary most posiadał niskie parametry i ograniczenie do 5 ton, nowy zaś budowany jest w zaawansowanej  technologii i posiada ograniczenie do 30 ton.

Budowa mostu była możliwa dzięki otrzymanej przez Powiat promesie z MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.  Całkowity koszt budowy to kwota prawie 1,8 mln złotych z czego wkład Powiatu Bocheńskiego to kwota 260 tysięcy złotych.

Projekt mostu wykonał Pan Jarosław Skrabacz zaś prace budowlane wykonała Firma Usługowa  LOG BUD z Krynicy Zdrój.

 

sw