kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowy dom pomocy społecznej w trakcie wyposażania

Nowy dom pomocy społecznej w trakcie wyposażania

Dodano: 02.04.2014 15:00 Nowy dom pomocy społecznej w trakcie wyposażania
Zakończyła się budowa nowego Domu Pomocy Społecznej, obecnie wyposażana jest kuchnia. Trwają także przetargi na urządzenia i wyposażenie pralni oraz pokoi dla pensjonariuszy. Docelowo w Domu Pomocy Społecznej zamieszka 90 pensjonariuszy.

 

 

To będzie nowoczesna placówka, w pełni dostosowana do potrzeb pensjonariuszy, pozwalająca zapewnić im poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu - zwraca uwagę Jacek Pająk, starosta bocheński.

Zastosowane w budynku rozwiązania takie jak zapewnienie windy osobowej typu szpitalnego, pochylni, brak progów oraz innych barier architektonicznych umożliwi mieszkańcom swobodne poruszanie się. Pensjonariusze zamieszkają w pokojach z łazienkami. Do dyspozycji będą także zespoły dwupokojowe.

Dom pełnił będzie funkcję stałego pobytu dla osób starszych, przewlekle i nieuleczalnie chorych. Inwestycja jest pierwszym etapem dużego projektu pn. Centrum Solidarności Społecznej, który docelowo zakłada poszerzenie o kolejne elementy. Tak jak dotychczasowy budynek, obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Karolina.Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej. Koszt inwestycji wynosi
6 031 841,25 zł, wartość dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 to 3 000 000,00 zł, a wkład Powiatu Bocheńskiego to 3 031 841,25 zł.

 

kkh