kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowy Dom Pomocy Społecznej- umowa podpisana

Nowy Dom Pomocy Społecznej- umowa podpisana

Dodano: 12.04.2012 14:29 Nowy Dom Pomocy Społecznej- umowa podpisana
Kolejne unijne pieniądze trafią do powiatu bocheńskiego. Wczoraj starosta Jacek Pająk podpisał umowę na realizację projektu pn.: „ Budowa Domu Pomocy Społecznej w Bochni ”. Całkowita wartość projektu wynosi ponad pięć milionów siedemset tysięcy złotych.

 

Już od dłuższego czasu powiat przygotowuje się do budowy nowego DPS-u, gdyż koszty związane z modernizacją budynku w którym obecnie mieści się placówka byłyby bardzo wysokie, a nowy budynek będzie całkowicie odmieniony. Powstanie DPS-u jest także jednym z elementów utworzenia Centrum Solidarności Społecznej, które między innymi pozwoli podnieść standardy i poszerzyć kadrę specjalistów. A o to przecież nam chodzi – mówi Jacek Pająk, starosta bocheński.

Zarówno mieszkańcy jak i pracownicy nie kryją zadowolenia, że przeniosą się do zupełnie nowego budynku. Pensjonariusze będą mieszkać w jedno- i dwuosobowych pokojach wyposażonych w łazienki, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby ciężko chore będą miały do dyspozycji tzw. łóżko -wanny. W budynku przewidziano również miejsce na świetlicę, kaplicę, oraz pomieszczenia do terapii i rehabilitacji. Dodatkowo w budynku będzie funkcjonować również pralnia, pomieszczenia socjalne i sanitarne dla personelu oraz palarnia wyposażona w mechaniczną wentylację. Nowy Dom Pomocy Społecznej przeznaczony będzie dla 90 osób.

 

kkh