kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowoczesny urzędnik

Nowoczesny urzędnik

Dodano: 23.05.2011 09:00 Nowoczesny urzędnik
Od stycznia pracownicy bocheńskiego starostwa podnoszą swoje kwalifikacje w ramach unijnego projektu "Nowoczesny urzędnik samorządowy - nowa jakość zarządzania i usług publicznych w powiecie bocheńskim".

 

Część pracowników została już przeszkolona m.in. z zakresu standardów zarządzania czasem, komunikacji wewnętrznej, ochrony danych osobowych i informacji niejawnych, a także zasad i form współpracy z organizacjami pozarządowymi, partnerstwa publiczno-prywatnego, zamówień publicznych, profesjonalnej obsługi klienta i negocjacji oraz księgowania środków UE w samorządzie.

Dzięki realizacji tego projektu pracownicy mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji co w dzisiejszych czasach w świetle zmieniających się przepisów jest bardzo ważne - mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

Szkolenia mają charakter warsztatowy i prowadzone są przez Zespół Ekspertów Manager z Krakowa. Łącznie odbyło się już ok. 600 godzin szkoleniowych.

W efekcie w starostwie zostaną wprowadzone nowe standardy organizacji pracy i komunikacji wewnętrznej. Wprowadzony zostanie także monitoring zadowolenia klienta. Działanie podejmowane w ramach realizacji projektu w znaczny sposób wpłyną także na rozwój standardów związanych opracowaniem efektywnych ścieżek obsługi. Warto zaznaczyć, że niemal równocześnie starostwo otrzymało prawie 3,5 mln złotych na realizacje projektu " e-powiat, e-urząd społeczeństwo informacyjne elementem rozwoju powiatu bocheńskiego". Prowadzone działania dotyczyć będą zaprojektowania i wdrożenia, takich rozwiązań technicznych, które udostępnią świadczone przez starostwo usługi jak najszerszemu gronu odbiorców. Pozwoli to także na stworzenie interaktywnego system usług administracyjnych, a także dostępności urzędu niezależnie od miejsca pobytu. Łączna wartość pozyskanych środków to ponad 4, 5 mln zł.

Cykl szkoleń będzie trwał do grudnia.

 

sw