kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowoczesny obiekt Zespołu Szkół w Łapanowie

Nowoczesny obiekt Zespołu Szkół w Łapanowie

Dodano: 27.05.2011 15:00 Nowoczesny obiekt Zespołu Szkół w Łapanowie
Po zakończonych modernizacjach budynku Zespołu Szkół im.Jana Pawła II w Łapanowie rozpoczęto prace nad budową nowoczesnego obiektu sportowego.

W dotychczasowym budynku szkoły zmodernizowano wszystkie sale dydaktyczne, wymieniono instalację wod-kan, instalację elektryczną, wymieniono posadzki i tynki oraz odmalowano całość obiektu.Przebudowano także sanitariaty celem dostosowania ich do obowiązujących przepisów i potrzeb osób niepełnosprawnych.W tym samym celu wykonano pochylnie ułatwiającą wejście do budyku.

Obecnie trają prace nad budową sali sportowej.Projekt przewiduje budowę wielofunkcyjnej i pełnowymiarowej sali gimanstycznej, która składać będzie się z jednokondygnacyjnego budynku podstawowego i głownego boiska do gier sportowych m.in. takich jak piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis, badminton czy mini golf.Drugi budynek przewidziany w projekcie jako zaplecze socjalne i techniczne będzie dwukondygnacyjny.Zaplanowano w nim szatnie i sanitaria dla użytkowników sali, pokój trenerów,sanitaria dla widzów, magazyn sprzętu gimnastycznego oraz pomieszczenie porządkowe.

Sala gimnastyczna budowana jest z zastosowaniem innowacyjnej technologii mającej na celu zminimalizowanie kosztów eksploatacji obiektu. Niekonwencjonalny system grzewczy i klimatyzacyjny Geotermal wykorzystuje wymienniki ciepła GWC(Gruntowy Wymiennik Ciepła).System ten stosowany jest już dosyć często natomiast jego innowacyjność w tym przypadku polega na zamontowaniu go pod powierzchnią sali, przez co wykorzystuje się naturalną temperaturę gruntu.

Ponadto do budowy pokrycia dachowego wykorzystana zostanie technologia cechująca budownictwo obiektów sportowych. System samonośnych dachów łukowych pozwala na dostosowanie ich kształtu do wymogów gier zespołowych przy jednoczesnej redukcji kubatury co również ogranicza koszty eksploatacji.

Projekt współfinansowany w 50% z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Wartość całości projektu to 6 000 000,00 zł.

Termin zakończenia prac planowany jest na konieć października br.