kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowoczesny e-szpital

Nowoczesny e-szpital

Dodano: 15.12.2011 15:00 Nowoczesny e-szpital
Dzisiaj w bocheńskim szpitalu odbyło się uroczyste otwarcie projektu pod nazwą "Rozwój elektronicznych usług i treści medycznych oraz telediagnostyki radiologicznej w Szpitalu Powiatowym w Bochni". Wprowadzone innowacje pozwolą na rejestrację przez Internet, w sieci znajdzie się także szczegółowy przegląd usług oferowanych przez placówkę. W ramach projektu ucyfrowienia została także diagnostyka RTG.

 

Ten projekt to kolejny etap naszego trudu w trosce o profesjonalizację usług zdrowotnych w powiecie bocheńskim - zaznaczył starosta bocheński Jacek Pająk.

Nowoczesna platforma pozwoli pacjentom na elektroniczną rejestrację do przychodni przyszpitalnych, pracowni diagnostycznych i gabinetów lekarskich. Każdy korzystający z usług szpitala będzie miał także możliwość elektronicznego wglądu w historię choroby, własne wyniki badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Na tym nie koniec udogodnień. W nowoczesnym systemie można załatwić sprawy za pośrednictwem Internetu, poczty elektronicznej, a nawet telefonu komórkowego.

Szpital cały czas zmierza w stronę nowoczesności i polepszania bytu pacjenta
- mówił podczas dzisiejszego spotkania dyrektor szpitala Wojciech Szafrański.

Zastosowanie radiografii cyfrowej, to także działanie na korzyść pacjenta.  Otrzymywanie  dokładniejszych  obrazów, umożliwi bardziej szczegółową diagnostykę. Często zastosowanie tej techniki pozwala, na wykonanie mniejszej liczby zdjęć. Ponadto dokumentacja pacjenta może być wielokrotnie powielana i odtwarzana.

W elektronicznym systemie zarejestrować się można na stronie :

https://e.szpital-bochnia.pl

Realizacja projektu współfinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 1. Warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy, Działanie 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego.

 

kkh