kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowoczesne technologie w bocheńskim szpitalu

Nowoczesne technologie w bocheńskim szpitalu

Dodano: 15.07.2011 12:00
W wakacje w bocheńskim szpitalu uruchomiona zostanie platforma elektronicznych usług publicznych dla pacjentów. Ucyfrowiona zostanie także diagnostyka RTG. Wszystko to w ramach unijnegol projektu „Rozwój elektronicznych usług i treści medycznych oraz telediagnostyki radiologicznej w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

 

Nowoczesna platforma pozwoli pacjentom na elektroniczną rejestrację do przychodni przyszpitalnych, pracowni diagnostycznych i gabinetów lekarskich. Każdy korzystający z usług szpitala będzie miał także możliwość elektronicznego wglądu w historię choroby, własne wyniki badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Na tym nie koniec udogodnień . System pozwoli także na załatwianie spraw za pośrednictwem Internetu, poczty elektronicznej, a nawet telefonu komórkowego. W sieci znajdzie się także szczegółowy przegląd usług oferowanych przez placówkę oraz jednostki podległe.

W chwili obecnej zrealizowano już w całości prace modernizacyjne sieci teletechnicznej szpitala. Koszt wykonanych prac wyniósł 41,8 tys. zł. W trakcie jest także instalacja oprogramowania aplikacyjnego dedykowanego  na  potrzeby rozbudowy zintegrowanego systemu zarządzania placówką. Dzięki temu usprawniona zostanie praca m.in. obszaru diagnostyki i analityki medycznej, archiwum dokumentacji i statystyki medycznej, a także zarządzanie przychodnią i rejestracją medyczną. Wartość zakupionych licencji wynosi 348,09 tys. zł.

Realizacja projektu współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 1. Warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy, Działanie 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego.

kkh