kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowoczesna sala sportowa za 10 milionów złotych

Nowoczesna sala sportowa za 10 milionów złotych

Dodano: 01.10.2018 13:00 Nowoczesna sala sportowa za 10 milionów złotych
Nie ma wielkich czynów bez wielkich marzeń” - tym cytatem z Jana Kasprowicza podsumował starosta Ludwik Węgrzyn uroczyste oddanie hali w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, które odbyło się w miniony piątek. Z tej okazji nowa sala wypełniła się aż po brzegi, wśród gości znaleźli się nie tylko przedstawiciele władz, instytucji, samorządów byli tam także absolwenci, emerytowani nauczyciele i przede wszystkim młodzież. Po 18 latach od zakończenia budowy ostatniej placówki oświatowej, czyli II Liceum Ogólnokształcącego, a prawie 50 lat od zakończenia budowy Zespołu Szkół nr 1, powstał kolejny imponujący obiekt, którego koszt budowy wraz z wyposażeniem siłowni i sali do aerobiku opiewa na prawie 10 mln. zł.

Do przecięcia symbolicznej wstęgi zaproszono: Starostę Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, Bernadettę Gąsiorek Przewodniczącą Rady Powiatu, Dyrektora szkoły Jana Balickiego, wykonawców Pana Przemysława Broszkiewicza,Ks. Jana Nowakowskiego. Do przecięcia zaproszono także przewodniczącego Rady Rodziców Pana Andrzeja Woźniaka oraz Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Sylwię Trzaskę. Obiekt poświęcił dr. Leszek Rojowski proboszcz parafii pw. św. Pawła Apostoła, a historię szkoły przypomniał w swoim wystąpieniu jego obecny dyrektor, Jan Balicki. Na zakończenie młodzież z mechanika przygotowała świetny program artystyczny oraz muzyczny w którym występowali byli i obecni uczniowie szkoły. Budowa nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Bochni trwała 15 miesięcy. Prace rozpoczęły się  21 czerwca 2017 r. Inwestycja realizowana była w trudnych warunkach, bo szkoła cały czas normalnie pracowała.

W skład sali gimnastycznej o długości 44,04 m i szerokości 22,46 m wchodzą:

- 1 boisko do piłki ręcznej o wymiarze 40 m x 20 m;
- 1 boisko pełnowymiarowe do siatkówki 18 m x 9 m + 3 boiska poprzeczne;
- 1 boisko pełnowymiarowe do koszykówki 28 m x 15 m + 3 boiska poprzeczne;
- 3 boiska pełnowymiarowe do gimnastyki sportowej 13 m x 13 m;
- 3 boiska pełnowymiarowe do akrobatyki sportowej 12 m x 12 m;
- widownia dla 144 osób.

W obiekcie znajdują się dwa korty do squasha, magazyn do przechowywania sprzętu sportowego, pomieszczenie dla trenera, siłownia, sala do aerobiku, szatnie i toalety. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

kh /sk