kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowe mosty w Powiecie

Nowe mosty w Powiecie

Dodano: 28.01.2009 10:00 Nowe mosty w Powiecie

 

Ponad 600 tysięcy złotych wyniósł koszt remontu kolejnych dwóch mostów w Powiecie Bocheńskim. Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku mostu w Pogwizdowie oraz w Nieprześni.
Oba mosty były w bardzo złym stanie, wykonane były z drewna, a nawierzchnie mostów były bardzo zniszczone i w rezultacie mogły grozić nawet zawaleniem. Do tego most w Pogwizdowie był bardzo wąski, co znacznie utrudniało przejazd - mówi Starosta Jacek Pająk. Remont mostu w Pogwizdowie obejmował rozbiórkę starego bardzo wąskiego mostu z drewnianym pokładem i poręczami. Wybudowany został nowy żelbetowy, znacznie wydłużony obiekt, w maksymalnym stopniu została poszerzona jezdnia. Wykonano także nawierzchnię na moście wraz z dojazdami,chodnikiem oraz odcinkiem kanalizacji. Natomiast w Nieprześni wymieniono całą konstrukcję pokładu mostu na nową wraz z nawierzchnia bitumiczną, poszerzono jezdnię o chodnik, a także wykonano barierki.
Na te remonty Powiat Bocheński otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.