kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowe chodniki w Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej

Nowe chodniki w Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej

Dodano: 11.04.2017 10:00 Nowe chodniki w  Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej
Wiosenna pogoda sprzyja rozpoczętym inwestycjom drogowym na terenie Powiatu Bocheńskiego. W Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników i ścieżek rowerowych. Prace zakończą się do końca czerwca.

Prawie 300 tysięcy złotych pochłonie budowa ścieżki rowerowej z kanalizacją deszczową w ciągu drogi powiatowej Łąkta Górna-Łapanów w miejscowości Łąkta Górna. Ścieżka powstanie na długości prawie 300 m i szerokości 2 m.

Natomiast w Lipnicy Dolnej powstanie ciąg pieszo - jezdny  z kanalizacją deszczową  na długości 220 m i szerokości 2,3 mb . Całkowita wartość prac to prawie 175 tysięcy złotych. Na chwilę obecną zakończono już budowę kanalizacji , wykonano poszerzenie jezdni, ułożono krawężniki, obrzeża i palisadę.

Mamy świadomość jak ważną inwestycją dla mieszkańców jest budowa nowych chodników dlatego też będziemy przykładać szczególną uwagę na ten aspekt bezpieczeństwa. W tym roku planujemy budowę chodników w Damienicach i Proszówkach, Brzeźnicy i Łazach oraz Rajbrocie , Pogwizdowie i Zawadzie - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

 

 

sk

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: