kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowa oferta Biblioteki: e-książki!

Nowa oferta Biblioteki: e-książki!

Dodano: 09.01.2014 08:00 Nowa oferta Biblioteki: e-książki!
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza czytelników do skorzystania z nowej oferty - bezpłatnego dostępu do publikacji elektronicznych: e-książek!

 

 

Z e-książek można korzystać  w Czytelni dla Dorosłych biblioteki na komputerach stacjonarnych, bądź osobistych urządzeniach mobilnych mających dostęp do Internetu, w dowolnym miejscu i czasie, po utworzeniu konta na platformie libra.ibuk.pl i zalogowaniu się przy użyciu specjalnego kodu. Niniejszy kod można otrzymać od bibliotekarza w Czytelni.

Po wejściu na stronę libra.ibuk.pl  domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Kliknięcie w ikonę książki (czytaj), powoduje odsłonięcie treści książki. Po zalogowaniu można korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, takich jak:  wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek lub automatyczne generowanie bibliografii danej książki.

IBUK Libra to czytelnia internetowa, zawierająca bogaty wybór publikacji elektronicznych z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych, medycznych i innych, z której można korzystać  całodobowo z dowolnego miejsca.

Zakup ponad 1000 e-książek został zrealizowany w ramach zainicjowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych. Był on możliwy dzięki współfinansowaniu przez 31 bibliotek publicznych województwa małopolskiego oraz dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Biblioteka zaprasza czytelników do korzystania z tej nowej formy zdobywania wiedzy.

 

sk