kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowa elewacja dla Komedy Powiatowej Policji w Bochni

Nowa elewacja dla Komedy Powiatowej Policji w Bochni

Dodano: 30.12.2010 00:00 Nowa elewacja dla Komedy Powiatowej Policji w Bochni
W dniu wczorajszym odbyła się uroczystość oddania do użytku odrestaurowanej elewacji budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Inwestycja była możliwa dzięki sprawnemu montażowi finansowemu z wielu źródeł w tym Starostwa Powiatowego w Bochni, które zapewniło wsparcie w znaczącej kwocie ponad 150 tys.zł.

     Finansowe wsparcie napłynęło także z gminy Rzezawa (10 tys. zł), Trzciana i Drwinia po 5 tys. zł). Dodatkowo 125 tys. udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.Swój udział miała również Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, której wkład wyniósł 50 tys.zł.

Kolorystyka elewacji została zaprojektowana w zgodzie z tonacją sąsiadujących budynków oraz uzgodnieniami z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Budynek został ocieplony styropianem o grubości 12 cm. Równocześnie wykonano termomodernizację całego budynku, w tym także jego dachu. Prace trwały około 3 miesiące. Całkowity koszt inwestycji to około 350 tys. zł.

W uroczystości wziął udział Małopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Andrzej Rokita oraz jego I Zastępca mł. insp. Mariusz Dąbek, Starosta Bocheński Jacek Pająk wraz
z Przewodniczącym Rady Powiatu i członkami Zarządu Powiatu, wójtowie gmin oraz wielu zaproszonych gości.Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Marek Rudnik podziękował wszystkim, dzięki którym było możliwe zaprojektowanie elewacji, zebranie funduszy oraz ostatecznie wykonanie prac. Z rąk gospodarza specjalne podziękowania odebrali Starosta Bocheński, prezes i kierownik firmy budowlanej wykonującej prace oraz architekci i projektanci.Swoje podziękowania złożył również Małopolski Komendant Wojewódzkim Policji, który zaznaczył, iż budynek bocheńskiej policji jest przykładem bardzo dobrej współpracy pomiędzy bocheńskim samorządem a w władzami KPP. Świadczy o tym nie tylko elewacja, ale stały i systematyczny remont poszczególnych pięter, dbanie o wyposażenie, zakup samochodów z funduszy również samorządowych. Podkreślił, iż takie efekty współpracy są rzadkością w skali Małopolski.