kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Niepełnosprawny sprawnym pracownikiem

Niepełnosprawny sprawnym pracownikiem

Dodano: 13.07.2011 09:00 Niepełnosprawny sprawnym pracownikiem
Najlepsi w branży – pod takim hasłem odbył się międzyszkolny konkurs gastronomiczno – cukierniczy, który był podsumowaniem projektu „Dać Szansę”. Niepełnosprawny sprawnym pracownikiem. W szranki stanęli uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni i Zespołu Szkół Specjalnych w Krakowie.

Konkurs obejmował sprawdzian wiedzy teoretycznej, którą uczestnicy projektu zgłębiali przez dwa lata. Uczniowie musieli wcielić się w rolę prywatnych przedsiębiorców, którzy zakładają firmę – Zadaniem uczestników konkursu było napisanie biznes – planu, opracowanie strategii firmy, a następnie przetrwanie na niełatwym rynku gastronomicznym .  – wyjaśnia Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni. Uzupełnieniem części teoretycznej był sprawdzian umiejętności praktycznych. Wśród kulinarnych dokonań uczniów był gigantyczna pizza, bułeczki gajowego i rolada truskawkowa – wszystko według autorskich przepisów.

Projekt „Dać Szansę”. Niepełnosprawny sprawnym pracownikiem realizowany jest w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bochni od dwóch lat. Obejmuje dodatkowe, specjalistyczne zajęcia pozalekcyjne, kształcenie z zakresu informatyki, doradztwo zawodowe, staże stanowiskowe oraz wyjazdy na targi HORECA i EURO – GASTRO. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.