kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Niepełnosprawni łatwiej dostaną się do lekarza

Niepełnosprawni łatwiej dostaną się do lekarza

Dodano: 25.07.2018 09:15 Schody prowadzące do opieki całodobowej zostaną naprawione
To dobra wiadomość dla osób poruszający się na wózkach inwalidzkich, a także matek z małymi dziećmi. Szpital przebuduje wejście do punktu opieki całodobowej. Powstanie między innymi wygodny podjazd.

 

 

Inwestycja, która pochłonie około 100 tys. zł ruszy w najbliższych miesiącach. W ramach tego zadania zostaną przebudowane mocno zniszczone schody zewnętrzne. To jednak nie wszystko.  Przy budynku powstanie też wygodny podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale także matek z małymi dziećmi.

 

- W tej chwili pacjenci poruszający się na wózkach, aby dostać się do  lekarza z opieki całodobowej muszą wejść do budynku głównego szpitala i przejechać kilkadziesiąt metrów między innymi przez Poradnię Chirurgiczną. To utrudnienie, które chcemy wyeliminować – mówi Jarosław Kycia, dyrektor SP ZOZ w Bochni.

 

Zadanie, na które szpital ma już gotowy projekt obejmuje także poszerzenie i wymianę drzwi. Inwestycja uzyskała dofinansowana ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

 

 

kh