kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Niemieckie staże uczniów z CKZiU

Niemieckie staże uczniów z CKZiU

Dodano: 28.12.2017 09:00 Niemieckie staże uczniów z CKZiU
Grupa 30 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie wróciła z niemieckiego Schkeuditz w Saksonii, gdzie odbywali staż w ramach programu Erasmus +.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Bogatsi doświadczeniami europejskich pracodawców” realizowanego przez szkołę w okresie od 1 grudnia 2016  do 31 marca 2018 roku, a jego celem było podniesienie wiedzy oraz umiejętności językowych i zawodowych przez co zostały zwiększone ich szanse na rynku pracy w przyszłości.

W stażu brali udział uczniowie kształceni w zawodach technik mechanik, technik budownictwa i technik handlowiec. Mechanicy oprócz wykonywania zadań związanych z obróbka ręczną i mechaniczną metali mieli również możliwość montażu drukarek 3D oraz projektowania i wykonywania różnych elementów przy ich pomocy. Budowlańcy wykonywali prace związane między innymi z wyburzaniem i budową nowych ścian, układaniem kostki brukowej, montażem systemów suchej zabudowy. Handlowcy natomiast pracowali w jednostkach handlowych w Schkeuditz oraz w Lipsku realizując wszystkie typowe zadania związane z przygotowaniem oraz prowadzeniem sprzedaży.

W trakcie praktyk uczniowie posługiwali się językiem niemieckim lub angielskim przez co znacząco podnieśli swoje umiejętności językowe. Wyjazd stał się również źródłem wielu nowych relacji i przyjaźni.

Podczas staży uczniowie mogli również poznać kulturę i zabytki Niemiec oraz sławne postacie związane z Saksonią. Zwiedzili: Berlin, Lipsk, Halle czy też przepiękne i malownicze Drezno porównywane w swej urodzie z włoską Florencją. Wielu wrażeń i ciekawych informacji dostarczyła również wizyta w fabryce BMW i na lotnisku Lipsk/Halle, które z racji swoich występów w Bundeslidze odwiedza również Robert Lewandowski wraz z drużyną Bayernu Monachium.

Na zakończenie 4 tygodniowych staży uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich kwalifikacje oraz usłyszeli wiele ciepłych słów w podziękowaniu za zaangażowanie i postawę w czasie całego pobytu.

Ten wyjazd to wspaniałe przeżycia dla jego uczestników, natomiast dla innych mobilizacja do nauki, aby można było wziąć udział w kolejnym planowanym wyjeździe. Więcej informacji dotyczących stażu znajdują się na stronie internetowej szkoły i Facebooku.

Projekt finansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+, Akcji 1: Mobilność edukacyjna, a partnerem szkoły jest niemiecka firma Vitalis GmbH.

 

sk