kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nauka przedsiębiorczości w praktyce

Nauka przedsiębiorczości w praktyce

Dodano: 30.09.2008 11:14 Nauka przedsiębiorczości w praktyce

Ruszył program „Lepsze wykształcenie – lepsza praca”

 

Już od połowy września uczniowie klas II, III, IV Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych z przedmiotów budowlanych, przedsiębiorczości i języków obcych zawodowych.
Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości niemalże 120 tysięcy złotych jakie otrzymało Starostwo Powiatowe na realizację projektu pn. „Lepsze wykształcenie – lepsza praca” z Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”
Głównym celem tego projektu jest wyrównanie dysproporcji w procesie kształcenia uczniów z terenów wiejskich, oraz podnoszenie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego.
W ramach całego programu zorganizowane zostały kółka zainteresowań w zakresie wiedzy budowlanej, przedsiębiorczości, a także języków obcych, podczas których odbywać się będą także ćwiczenia praktyczne. Program przewiduje także naukę za pomocą wyjazdów studyjnych, zaplanowane są wycieczki m.in. na giełdę papierów wartościowych, targi pracy, jak również do parku miniatur. „Mam nadzieję, że młodzi ludzie korzystający z tego programu wzbogacą się przede wszystkim o umiejętności praktyczne, które zaprocentują w przyszłości. Tym samym bardzo dziękuję Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni za aktywną pracę podczas opracowywania i realizacji tego projektu ” – podsumowuje starosta bocheński Jacek Pająk.
Zajęcia rozpoczęły się 15 września br., trwać będą do 30 czerwca 2009 roku. W programie uczestniczy 105 osób. W ramach projektu zostaną zrealizowane:
- Koło Wiedzy Budowlanej (85 godzin)
- Koło Dokumentacja Budowy od A do Z (34 godziny)
- Szkolne Koło Młodzieżowej Przedsiębiorczości (24 godziny )
- Koła Języka Angielskiego (60 godzin), zajęcia z native speakerem (5 godzin)
- Koła Języka Niemieckiego Zawodowego- (25 godzin)
- 4 wycieczki edukacyjne
Projekt "Lepsze wykształcenie - lepsza praca" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Działanie 9.2 Podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego.