kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nauczyciel I LO z prestiżową nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Nauczyciel I LO z prestiżową nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Dodano: 17.11.2017 10:00 Kronika bocheńska, wywiad z p. Dorotą Kocjan
Pani Dorota Kocjan, nauczyciel chemii z I LO otrzymała prestiżową nagrodę Ministra Edukacji Nagrodowej.

Pani Dorota Kocjan jest nauczycielem w I Liceum Ogólnokształcącym od 27 lat. Przez te wszystkie lata cały czas rozwija swoją pasję jaką jest chemia, skutecznie zarażając tym swoich uczniów. Jest to nauczyciel ceniony i lubiany przez młodzież, który swoją pracą wychodzi daleko poza ramy nauczycielskiego etatu. Uczniowie podkreślają, że Pani Kocjan jest nauczycielem świetnie przekazującym swoją wiedzę, wymagającym, jednak ciepłym i życzliwym, darzącym swoich uczniów ogromną sympatią. Pani Dorota od lat i z wieloma sukcesami przygotowuje młodzież do konkursów i olimpiad. Organizuje zajęcia dodatkowe dla uczniów szczególnie uzdolnionych i dla uczniów mających trudności w nauce. Od roku 2014 koordynuje współpracę z Wydziałem Chemii w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a I Liceum Ogólnokształcacym w Bochni w sprawie dodatkowych zajęć dydaktyczno-laboratoryjnych z chemii dla uczniów szczególnie uzdolninych. Prowadzi zajęcia w ramach “Kursu Roku Zerowego” w oparciu o umowę z Akademią Górnico-Hutniczą w Krakowie. Organizuje regularnie warsztaty laboratoryjne z chemii dla uczniów przygotowujących się do olimpiad i konkursów. Prowadzi także wraz uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, warsztaty dla Gimnazjalistów. Ponadto organizuje różnego typu wycieczki (wycieczki naukowe – pokazy doświadczeń z chemii na Wydziale Chemii UJ, Muzeum Anatomii CM UJ, wycieczki do teatrów, wycieczki krajoznawczo-turystyczne).

Serdecznie gratuluję i jednocześnie dziękuję, za te lata niełatwej pracy na rzecz naszej młodzieży. Ta praca wymaga ogromnej pasji i tego przede wszystkim Pani życzę, aby codziennie z nadal tak wielka pasją i radością chodziła Pani do pracy – mówi starosta Ludwik Węgrzyn.

kh