kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Najzdolniejsi nagrodzeni.

Najzdolniejsi nagrodzeni.

Dodano: 26.09.2008 10:15 Najzdolniejsi nagrodzeni.

Stypendia Starosty dla 33 osób.

 

33 uczniów z terenu Powiatu otrzymało Stypendia Starosty. Za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za dokonania artystyczne Starosta nagrodził 19 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku po raz pierwszy stypendia otrzymało aż 14 młodych sportowców za wybitne osiągnięcia.
Stypendium naukowe mógł otrzymać uczeń po ukończeniu pierwszego roku nauki za szczególne osiągnięcia naukowe. Warunkiem jego uzyskania była średnia ocen co najmniej 4,80 oraz wzorowa ocena z zachowania. To nie wszystko, musiał być również laureatem lub uczestnikiem finału międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub laureatem finału wojewódzkiej olimpiady przedmiotowej czy wojewódzkiego konkursu wiedzy.
Stypendia za szczególne osiągnięcia sportowe zostały przyznane młodym sportowcom, którzy brali udział w imprezach o randze mistrzowskiej organizowanych przez polskie związki sportowe, uzyskując I, II lub III miejsce co najmniej w finałach wojewódzkich, brali udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w Mistrzostwach Polski Juniorów. Wyróżniony został także uczestnik i złoty medalista Olimpiady w Shanghaju. Wśród nagrodzonych stypendiami byli także zawodnicy wyróżniający się w grach zespołowych, którzy brali udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium naukowego występuje dyrekcja szkoły. Natomiast stypendystów sportowych mogą zgłaszać również związki lub kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej lub uczelnie. Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje Starosta po zasięgnięciu opinii powołanej specjalnie w tym celu Komisji Stypendialnej.