kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Na sesji- 18 milionów na inwestycje drogowe w 2009 roku

Na sesji- 18 milionów na inwestycje drogowe w 2009 roku

Dodano: 01.03.2010 11:00 Na sesji- 18 milionów na inwestycje drogowe w 2009 roku
Ponad 18 mln złotych przeznaczył Powiat Bocheński na inwestycje drogowe w roku 2009. Szczegółowe informację na temat poszczególnych inwestycji przedstawił podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Starosta Bocheński Jacek Pająk. Podczas sesji przedstawione zostały także zamierzenia inwestycyjne Zarządu Powiatu na rok 2010.

 

W planach na bieżący rok przewidziana jest realizacja mostu w Kamionnej, kolejnych "schetynówek", kontynuacja budowy ciągu północnego i chodników. Łącznie na inwestycje drogowe w tym roku przeznaczona została kwota 24 mln złotych. Ten rok to także rozpoczęcie remontu budynku starostwa wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych . Gruntowny remont budynku połączony z wymianą instalacji elektrycznej czeka także I Liceum Ogólnokształcące w Bochni. Na realizacje pierwszego etapu prac przewidziana jest kwota 280 tys. złotych - mówi starosta Jacek Pająk.
Podczas sesji przyjęto także regulamin określający zasady przyznawania i wysokość dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz nagród i innych świadczeń dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach opiekuńczo - wychowawczych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Radni podjęli także decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych jako wkładu własnego na realizację projektu pn.: ”e-Powiat, e-Urząd – społeczeństwo informacyjne elementem rozwoju Powiatu Bocheńskiego” w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego.