kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Muzykla zaklęta w drewnie

Muzykla zaklęta w drewnie

Dodano: 24.07.2015 10:00 Muzykla zaklęta w drewnie
2 sierpnia w pięknym wnętrzu kościoła pw. św. Leonarda, wpisanego na Listę UNESCO, wystąpią Agnieszka i Tomasz Kuk w programie „Modlitwa ukryta w operowej arii i lirycznej pieśni”.

2 sierpnia w pięknym wnętrzu kościoła pw. św. Leonarda, wpisanego na Listę UNESCO, wystąpią Agnieszka i Tomasz Kuk w programie „Modlitwa ukryta w operowej arii i lirycznej pieśni”.

Program koncertu to kompilacja najpiękniejszych fragmentów z repertuaru operowego w przekroju historycznym od XVII do XIX wieku. Każda z proponowanych arii to bezpośrednie wezwanie modlitewne skierowane do Boga. Obok fragmentów oper i dzieł oratoryjnych znajdą się również refleksyjne pieśni o charakterze religijnym. Wykonawcy Agnieszka i Tomasz Kuk wykorzystają w programie również autorskie teksty Agnieszki Kuk oraz aranżacje symfoniczne stworzone na potrzebę programu przez ich syna Adama Kuka.

Agnieszka Konieczna-Kuk – sopran - artystka rodem z Bukowiny Tatrzańskiej, prawnuczka słynnej Bronisławy Dziadoń-Koniecznej, pierwszej prymistki Podhala zwanej „Sabałą w spódnicy”.
Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. Zadebiutowała w 1998 w na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie jako Pierwsza Dama Królowej Nocy w przedstawieniu opery ,,Die Zauberflöte” W.A. Mozarta.
Pełnię swoich możliwości głosowych artystka pokazała w kreacji roli Violetty Valery, głównej bohaterki „Traviaty” G. Verdiego.
Od sezonu 2011/2012 Agnieszka Kuk współpracuje z mediolańską Orchestra Lirico Sinfonica Idea Opus, z którą koncertowała w estradowych wykonaniach w roli Violetty z „Traviaty” G. Verdiego i Florii Tosci z opery „Tosca” G. Pucciniego.
Od Sezonu 2014/2015 jest solistką Taormina Opera Stars i występuje na estradach koncertowych i teatrach operowych na Sycylii.
Sopranistka występuje także w koncertach muzyki oratoryjnej jako soliska.
Agnieszka Kuk jest artystką sięgającą po różnorodny repertuar, odnajdując się zarówno w musicalu, muzyce filmowej, rewiowej jak i w interpretacjach poezji, jazzu, czy muzyki popularnej. Artystka stworzyła nowatorski projekt muzyczny Ace-Q & Qena, w którym operowe wokalizy i teksty własnego autorstwa łączy z modernistyczną, elektroniczną muzyką komponowaną przez jej syna Adama Kuka (Ace-Q)


Tomasz Kuk – tenor – ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonalił na kursach wokalnych prowadzonych przez Prof. Helenę Łazarską, Prof. Ryszarda Karczykowskiego i Maestrę Montserrat Caballe.
Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m.in w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.
Tomasz Kuk ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych i estradowych. Artysta występował wielokrotnie jako: Ismael w „Nabucco” G. Verdiego, Alfred w „Traviacie” G. Verdiego, Macduff w operze „Macbeth” G. Verdiego, Carlo w „Joannie d’Arc” G. Verdiego, Duca w „Rigoletto” G. Verdiego, Radames w „Aidzie” G. Verdiego, Manrico w „Trubadurze” G. Verdiego Don Jose w „Carmen” G. Bizeta, Artur w „Łucjii z Lammermoor” G. Donizettiego, Tebaldo w „Capuletti e i Montecchi” V. Belliniego, Turiddu w „Rycerskości wieśniaczej” P. Mascaniego, Jontek w „Halce” S. Moniuszki, Stefan w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki.


WSTĘP WOLNY