kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Muzyczne zakończenie weekendu z zabytkami

Muzyczne zakończenie weekendu z zabytkami

Dodano: 07.09.2015 15:00 Muzyczne zakończenie weekendu z zabytkami
Kochani weekend już za nami. Obecnie liczymy ile osób w tym roku odwiedziło nasze obiekty, zabytki i warsztaty. Wiemy już, że pobiliśmy rekord co cieszy nas ogromnie.

Finał weekendu odbywał się na bocheńskim Rynku. Był piknik smaków, podczas którego Panie z lokalnych kół gospodyń z Cikowic, Brzeźnicy i Woli Drwińskiej prezentowały i częstowały odwiedzających swoimi pysznościami, a lokalni artyści prezentowali swoje prace. Można było zakupić piękne ikony, wyroby ceramiczne, ręcznie szyte bawełniane zabawki, miody, drewniane zabawki, artystyczną biżuterię, obrazy i hafty. Były też animacje dla najmłodszych pociech.

Wszystkie te osoby, które zgromadziły się na bocheńskim rynku prezentowały coś wyjątkowego i wartościowego bo nieodłącznie związanego z naszą kulturą i tradycją, będąc równocześnie wizytówka naszego regionu. Musimy doceniać to nasze lokalne dobro chroniąc przed zapomnieniem -mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Wieczór uświetnił jak zwykle fantastyczny występ duetu PiS (Piotr Lekki i Robert Mastalerz) na który chętnie przybyli mieszkańcy, a także Sarsy, która została radośnie przyjęta przez młodsza część publiczności.

Starostwo kieruje szczególne podziękowania dla Urzędu Miasta w Bochni, w tym dla Wydziału Promocji, Miejskiego Domu Kultury oraz Gminnego Centrum Czytelnictwa i Sportu w Łapczycy. Dziękujemy wszystkim Wystawcom, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Siedlca, Gminnemu Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, a także Gminom Powiatu Bocheńskiego oraz Naszej Pozytywce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

 

kkh/sk