kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » MULTIMEDIALNE REGAŁY, czyli Kultura Na Widoku w Bochni

MULTIMEDIALNE REGAŁY, czyli Kultura Na Widoku w Bochni

Dodano: 16.07.2015 11:00 MULTIMEDIALNE REGAŁY, czyli Kultura Na Widoku w Bochni
Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku - ogólnopolskiej kampanii społecznej fundacji Legalna Kultura. W ramach Art & Salt multimedialne regały przyjadą także do Bochni i staną w samym centrum miasta. Oficjalne otwarcie nastąpi 19 lipca, w niedzielę, na Bocheńskim Rynku o godz.13.00.

Art & Salt przyłączył się do tej ogólnopolskiej kampanii dlatego nasz logotyp krąży po całej Polsce wraz multimedialnymi regałami.

Gorąco zapraszamy !

Multimedialna biblioteka od maja krąży po całej Polsce. Łącznie odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu poznają bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz będą mogli pobrać interesujące ich utwory – muzykę, gry, książki, filmy, a także zasoby dotyczące historii Polski. Umożliwią to skrócone linki gotowe do wpisania w przeglądarkę internetową i kody QR oraz dostępna non-stop darmowa sieć wi-fi. Nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

Na regałach znajdziemy m.in. płyty Natalii Przybysz i Artura Rojka oraz literackie bestsellery takie jak powieść Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe”, czy „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego. Udostępnione filmy to polskie produkcje ostatnich 10 lat – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, międzynarodowe koprodukcje. Nie zabraknie też światowej klasy kina zagranicznego. Znajdziemy również coś dla najmłodszych widzów oraz… kino nieme! Na filmowych regałach odnaleźć można także słynne polskie plakaty do znanych filmów, kultowe animacje m.in. Juliana Antonisza, nagrania koncertów i spektakli teatralnych. 

W sąsiedztwie tej typowej oferty kulturalnej znajdą się zdigitalizowane materiały z czasów „Solidarności”: ulotki, instrukcje strajkowe, podziemne gazety, plakaty i znaczki, a także książki, nagrania i filmy, w tym również zasoby z Ośrodka Karta m.in. z kolekcji „Solidarność – narodziny ruchu” wpisanej na Światową Listę Programu UNESCO „Pamięć Świata”.

Kultura Na Widoku uzyskała wyróżnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Samorządności”. Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

inf.pras/kkh