kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Możesz zdecydować o swoim życiu -rusza program profilaktyki raka piersi

Możesz zdecydować o swoim życiu -rusza program profilaktyki raka piersi

Dodano: 04.01.2010 15:40
W Powiecie Bocheńskim rusza program profilaktyki raka piersi. Program ten skierowany jest przede wszystkim do uczennic maturalnych klas szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Zgodnie z zaleceniami profilaktycznymi Polskiego Komitetu Zwalczania Raka za 2 lata będą one w grupie wiekowej, która powinna prowadzić samokontrolę piersi przynajmniej raz w miesiącu.

W ramach projektu odbędą się prelekcje na temat badań profilaktycznych i konieczności ich systematycznego wykonywania, czynników ryzyka, objawów nowotworowych, odpowiedzialności za własne zdrowie.  Prelekcje zostaną uzupełnione warsztatami samokontroli piersi.

 

Dodatkowo w każdej ze szkół odbędą się spotkania z przedstawicielkami Krakowskiego Towarzystwa „Amazonki”, natomiast na zakończenie projektu w czerwcu 2010 roku odbędzie się konkurs, który skierowany będzie do uczestniczek projektu.

Powiat Bocheński na realizację projektu  "I Ty możesz zdecydować o swoim życiu" otrzymał 50 tys. zł. dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Więcej informacji na temat uczestnictwa w projekcie znajduje się tutaj