kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Most w Rajbrocie gotowy

Most w Rajbrocie gotowy

Dodano: 21.11.2016 10:00 Most w Rajbrocie gotowy
Zakończyła się budowa mostu w Rajbrocie, na którego środki Powiat Bocheński pozyskał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

W ramach inwestycji przebudowaliśmy istniejący układ komunikacyjny co wpłynie z pewnością na poprawę bezpieczeństwa ruchu zarówno pieszego jak i samochodowego. Teraz drewniany mostek zastąpiła nowa stalowo-betonowa konstrukcja – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn

Stary drewniany mostek zastąpił nowy obiekt inżynierski- most o obciążeniu użytkowym klasy B o parametrach szerokości 9,8 m i długości 22,69 m  przebudowano drogę powiatową wraz z dojazdami  i zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu. Powstał również chodnik po prawej stronie, kanalizacja deszczowa wraz z wykonaniem wylotu do rzeki Uszwica.  Inwestycja obejmowała także przebudowę skarp koryta rzeki Uszwica wraz z umocnieniem oraz przebudową przydrożnych rowów . 

Całość prac pochłonęła prawie 900 tysięcy złotych z czego 650 tysięcy to dofinansowanie a pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu bocheńskiego.

 

sk