kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Moja Mała Ojczyzna- finał w Łapanowie

Moja Mała Ojczyzna- finał w Łapanowie

Dodano: 12.05.2009 20:55 Moja Mała Ojczyzna- finał w Łapanowie

Tegoroczny  wojewódzki finał Programu  Wychowania Patriotycznego i Społecznego odbędzie się 19. maja  2009 roku o godz. 9.00  w ZS im Jana Pawła II  w Łapanowie. Program realizowany jest przez  Stowarzyszenie Parafiada  im. św. Józefa  Kalasancjusza w Warszawie  w ramach Projektu „Ruch  Rzeźbi Umysł Serce i Ciało” .
Od  2005 roku w trzech edycjach  obejmujących wszystkie województwa  wzięło  udział  1.585 szkół  i  12.998 uczniów. Młodzież  Zespołu Szkól w Łapanowie wzięła udział w tegorocznej edycji  programu , którego tematem jest Zbrodnia Katyńska i zakwalifikowała się etapu wojewódzkiego. Stowarzyszenie  Parafiada, które jest organizatorem programu wyróżniło szkołe w Łapanowie powierzając organizację Małopolskiego Finału.  Głównym celem tegorocznego programu było pogłębienie wiedzy  na  temat  Zbrodni Katyńskiej, powiązanie historii Polski z historią własnego regionu, ze swoją  „małą ojczyzną”.  Niezwykle ważnym celem było kształtowanie wśród uczestników programu postaw patriotycznych i obywatelskich, przywiązanie i miłość do Ojczyzny, wzbudzanie  szacunku i dumy z  tradycji  własnego narodu  i dziejów historii Polski , przeplatanej patriotyzmem lokalnych bohaterów.
Małopolski Finał w Łapanowie odbędzie się z  udziałem  władz samorządowych, edukacyjnych, rodziny zamordowanego w Katyniu księdza Jana  Leona  Źiółkowskiego i lokalnej społeczności.
Honorowy patronat nad uroczystością objęli:

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepela,

Małopolski Kurator Oświaty Pan Artur Dzigański,

Starosta Bocheński Pan Jacek Pająk,

Proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Łapanowie Ks. Tadeusz Jarzębak.